menu
nagłówek | header | image

Zaproszenie

prof. Ewa Mojs foto

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji Edukacyjno-Szkoleniowej "Psychoterapia Młodych cz. 2. Wskazówki praktyczne", która odbędzie się w Poznaniu w dniu 28-29.03.2023 roku.

Decyzje o kontynuacji tematu podjęliśmy w gronie Komitetu Naukowego. Mamy przekonanie, że tematy związane z problemami psychicznymi dzieci i młodzieży i możliwościami interwencji nie zostały wyczerpane podczas konferencji w 2022 roku. Zaprosiliśmy zatem do udziału w IV Konferencji zarówno badaczy jak i praktyków, którzy zechcą się podzielić z Państwem wskazówkami praktycznymi w zakresie interwencji psychologicznych.
Będziemy omawiać zarówno nowe zjawiska takie jak trauma zbiorowa, jej wpływ na zdrowie dzieci i młodzieży jak i nowe możliwości interwencji terapeutycznych.

Celem konferencji „Psychoterapia Młodych” jest także przedstawienie transformacji, jakie chcemy widzieć w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i rodziny, zatem zaprezentowane będą także projekty rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia psychicznego zgodnie z zaplanowaną i stopniowo wprowadzana reformą sytemu.
Konferencja zaprezentuje najnowocześniejsze, oparte na dowodach interwencje w zakresie leczenia, edukacji i profilaktyki u dzieci, młodzieży, młodych dorosłych, rodzin. Począwszy od analizy interakcji rodzic-niemowlę w terapii, zmianami rozwojowymi w terapii oraz przebiegiem i rezultatami psychoterapii dzieci, młodzieży i rodzin w różnych paradygmatach psychoterapeutycznych. Konferencja odbędzie się z udziałem gości zagranicznych – psychoterapeutów z Niemiec i Ukrainy, którzy przedstawią rozwiązania praktyczne w zakresie prowadzenia psychoterapii.

Ważną częścią konferencji będą także panele dyskusyjne dotyczące niepokojów młodych terapeutów jak i rozterek tych doświadczonych, a także warsztaty.
Warsztaty poświęcone będą zarówno rozwiązywaniu konkretnych problemów terapeutycznych jak i rozwojowi osobistemu terapeutów.

Do udziału w konferencji zapraszamy psychoterapeutów, osoby szkolące się, psychologów, lekarzy i pedagogów, a także wszystkich zainteresowanych zaproponowaną problematyką.
Mamy nadzieję, że podjęta w ramach konferencji tematyka stanowić będzie znaczący wkład w rozwój i pogłębienie wiedzy z zakresu psychoterapii, a spotkanie i wymiana doświadczeń przyczyni się do większej integracji środowiska terapeutycznego w Polsce.

Zapraszamy także do przesyłania propozycji referatów konferencyjnych najpóźniej do 31 stycznia 2023 r.

Zapraszamy gorąco do Poznania
Prof. dr hab. Ewa Mojs

Patronat Honorowy

logo Prezydent Miasta Poznania Patronat Honorowy
logo UMP
JM Rektor
Uniwersytetu Medycznego
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski
logo UAM
JM Rektor
Uniwersytetu
im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska
logo WIL

Patronat

logo PTP

Organizator

  • Katedra i Zakład Psychologii Klinicznej
    Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Partnerzy Konferencji

logo Fundacja Nie Widać Po Mnie logo CBT logo Difin
aktualizacja: 2023-03-22